• Z aktivít ŠKD

• Školský rok 2023/2024

Advent

Už koncom novembra sme sa začali nacvičovať pesničky a básničky pre Mikuláša. Kto chcel, pripravil i kresbičku. A potom nasnežilo! Sneh sa držal síce iba chvíľu, ale užili sme si ho! Rozprávali sme sa veľa o našich zvykoch a tradíciách, vyzdobili si chodby a triedy. Na náš tradičný školský Vianočný jarmok sme prispeli hand-made výrobkami a nacvičovali program na besiedky. Decembre v ŠKD bol proste pestrý! :)

Tekvičky v ŠKD

Október sa niesol i v znamení kreatívneho tvorenia a tekvičiek. Oranžová je proste pekná, veselá, jesenná farba! :)

Október - mesiac úcty k starším

Ani tento október sme nazbudli na naše babičky a deduškov, starké a starých a vyrobili im v ŠKD milé pozdravy.

Dúfame, že potešili! :)

Téma roka v ŠKD: Cesta okolo sveta - Objavujeme kontinenty a život na nich

Tento školský rok sa vydáme na cestu okolo sveta. Pozrieme sa do Afriky, Austrálie, Ameriky, na Severný aj Južný pól a nevynecháme samozrejme ani Európu a Áziu. Aké zvieratá a ľudia na kontinentoch žijú? Aké jedlá a piesne majú radi? Majú všade 4 ročné obdobia ako my tu u nás? Prečo je na Severnom a Južnom póle stále sneh a prečo v Afrike nesneží? Odpovede spolu objavíme počas tohto školského roka.

Školský rok 2021/2022

November v znamení lístia

Jeseň sa prehupla do druhej polovice, vietor sfúkol listy zo stromov. Využili sme ich na kreatívne tvorenie a potom pohrabali. Pohrabaným lístím sme naplnili takmer 50 vriec.

Nový strom

Na dvore školy nám pribudla mladá lipa. :) Daroval nám ju pán Dráb. Počas sadenia nám vysvetlil ako správne strom zasadiť a ako sa o neho postarať. Ďakujeme! :)

Október - mesiac úcty k starším

Október je jesenný mesiac a je i mesiacom úcty k starším. Pre babičky a dedkov sme vyrobili krásne pozdravy s básničkami. A nie len pre našich, ale i pre seniorov zo seniorcentra v Bernolákove. Túto krásnu aktivitu organizovali deti z parlamentu ŠKD.

Október: Aj stromy majú rodinu, dedka, babku, ocina i maminu

Spoznávame rodinný život v lese: Ako sa stromom rodia bábätká? Majú aj stromy deda a babku? Čo sa učia deti stromov v škole? Majú všetky zvieratá rodinu? Prečo stromy zhadzujú na jeseň lístie?

September: Ahoj, ja som strom!

Objavujeme život stromov: Prečo sú pre život na zemi stromy dôležité? Prečo je dobré vysádzať ich a chrániť? Ako funguje strom? Ako dýchajú stromy? Môže sa strom stenčiť? Majú aj stromy vyrážky? Čím sa strom drží v zemi?

Počuješ rozprávať stromy? Malá objaviteľská cesta lesom.

Minulý školský rok prispelo OZ Školáčik školskému klubu finančné prostriedky na nákup nových kníh. Jedna z nich nás natoľko oslovila, že sme sa ňou nechali inšpirovať pre voľbu témy na tento školský rok. Jej názov je "Počuješ rozprávať stromy? Malá objaviteľská cesta lesom". V rámci témy budeme spolu objavovať stromy, ich život a hľadať odpovede na rôzne zaujímavé otázky. Budeme tvoriť na tému "strom" s využitím rôznych materiálov a techník. Už sa tešíme! :)

Školský rok 2020/2021

Rok s rozprávkami a bájkami

Každý školský rok vyhlási pani riaditeľka tému roka. Tohtoročná bola "Čo nás učia rozprávky a bájky?" Sprevádzali nás celým rokom. Každý mesiac sme si v ŠKD zvolili jednu rozprávku a bájku, ktorú sme prečítali, rozprávali sa o nej, tvorili na jej motívy - kresby, nástenky alebo i naše vlastné autorské rozprávky, bájky a ilustrácie do časopisu Bernolák. Bol to rok naozaj rozprávkový. :)

Máj v ŠKD

Čo to bzučí, čo to lieta? Aha - to k nám priletela včielka Ela! Máj v klube patril výrobe darčekov pre maminky a včielke Elke, ktorá nám priletela vyrozprávať svoj príbeh. Tretiaci jej za to namaľovali naozajstné úliky a ostatní úliky vytvorili podľa svojej fantázie.

22. apríl - Deň Zeme

Nie len 22. apríl, ale celý apríl sme v školskom klube venovali eko aktivitám, hrám, poznvávaniu našej prírody, zvierat, jednoducho našej krásnej, modrej planéty - nášho domova. A pomohli sme jej i jarným upratovaním - vyzbieraním plastových vrecúšok a pohrabaním suchého lístia. :)

Vo februári sme si užili sneh!

Nasnežilo. Hurá! Podarilo sa nám postaviť snehuliakov, posánkovať sa, kresliť do snehu a nezabudli sme ani na vtáčiky. :)

Nové knihy v ŠKD

Vďaka pomoci OZ Školáčik sme si mohli do ŠKD zakúpiť zaujímavé knihy. Tešíme sa na nové dobrodružstvá a vedomosti! :)

Vtáčiky v zime nám nie sú ľahostajné

I tento rok sa v klube počas zimy staráme o vtáčiky. Naučili sme sa, že v kŕmidle môžeme vidieť sýkorky, drozdy, brhlíky. pinky. A i to, že najlepšie si pochutia na nesolených semienkach a lojových guliach.

Mikuláš v ŠKD

4. decembra k nám zavítal Mikuláš. Tento rok poslal deťom list a nezabudol ani na darčeky. Na oplátku mu deti pripravili básničku či pekné kresbičky. :)

Motýle v škole

I tento školský rok sme mohli vďaka darčeku od pani riaditeľky sledovať vývin motýľov. Od larvičiek až po farebnú nádheru. Počasie nám prialo a tak sme ich mohli spolu vypustiť do sveta. Ďakujeme! :)